Hallitus ja johtoryhmä

Johtoryhmä.

Seppo Kuula
CEO
seppo.kuula@unikie.com
Seppo Kolari
Chief Commercial Officer (CCO)
+358 50 561 0175
seppo.kolari@unikie.com
Esko Mertsalmi
Founder and Board
+358 400 675 918
esko.mertsalmi@unikie.com
Vesa Kiviranta
Chief Business Officer, Automotive
+358 45 872 3421
vesa.kiviranta@unikie.com
Rauno Vänni
Chief Business Officer, Telecom
+358 50 557 9071
rauno.vanni@unikie.com
Mikko Järvinen
Chief Business Officer, Industry 4.0
+358 400 939 438
mikko.jarvinen@unikie.com
Minne Dima
Head of Talent Acquisition
+358 50 470 0064
minne.dima@unikie.com
Erkka Niemi
CTO
+358 40 713 1568
erkka.niemi@unikie.com
Jari Lindholm
VP of Marketing and Communications
+358 400 493 340
jari.lindholm@unikie.com
Annika Hautamäki
VP, Customer Solutions Engineering
+358 50 576 0484
annika.hautamaki@unikie.com
Perttu Eerola
Chief Financial Officer (CFO)
+358 50 65 375
perttu.eerola@unikie.com
Tommi Kinnunen
COO
+358 40 820 4693
tommi.kinnunen@unikie.com
Laura Eve
Head of Employee Engagement
+358 50 477 2583
laura.eve@unikie.com

Hallitus.

Juha Mikkola
Board Member
Seppo Kuula
CEO
seppo.kuula@unikie.com
Seppo Kolari
Chief Commercial Officer (CCO)
+358 50 561 0175
seppo.kolari@unikie.com
Esko Mertsalmi
Founder and Board
+358 400 675 918
esko.mertsalmi@unikie.com
Tommi Rasila
Chairman of the Board

Haluatko tehdä töitä kanssamme?

Kasvamme jatkuvasti ja joukkoomme liittyy useita kykyjä kuukausittain. Mutta kasvu ei ole meille itseisarvo. Sen avulla voimme luoda mielenkiintoisempia ja haastavampia mahdollisuuksia kaikille Unikien ihmisille. Katso avoimet työtehtävämme tai kerro meille ainutlaatuisesta kyvystäsi.

Ota yhteyttä.

Ota yhteyttä

  • Kenttä on validointitarkoituksiin ja tulee jättää koskemattomaksi.

Toimipisteet

TAMPERE
Hermiankatu 1
33720 Tampere

HELSINKI
Itämerenkatu 1
00180 Helsinki

OULU
Technopolis Linnanmaa
Elektroniikkatie 8
90590 Oulu

TURKU
Werstas
Lemminkäisenkatu 14-18 B
20520 Turku

KOKKOLA
Vaasantie 6
67100 Kokkola

KUOPIO

470 Ramona Street
Palo Alto
CA 94301
USA

Mies-van-der-Rohe-Straße 6
80807 München

Theres Svensson gata 13
417 55 Göteborg
Sweden

Szczecin
Poland

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. By clicking ”Got it” or by continuing to browse our website you agree to the terms we have set out for collecting user data and storing it in our database(s). Please see our Privacy Policy here.